Flamenko İstanbul Derneği, flamenco gitar, dans, ispanyolca eğitimlerini gerçekleştiren, sahne sanatları sunan dernek.

Flamenko Dans Kursu

Canlı müzik eşliğinde flamenko dans derslerimiz eğitmenimiz Yasemin Devrim eşliğinde yapılmaktadır. Tüm derslerimiz İspanyadaki gibi canlı müzik eşliğinde yapılmaktadır. Dersler haftada 1 gün 1.30 saattir.  Ayda bir öğrendiklerimizi pekiştirmek için Flamenko Fiestalarımız vardır. Senede iki büyük sahne gösterimiz profesyonel müzisyenler eşliğinde yapılmaktadır. Profesyonel olarak ilerlemek ve devam etmek isteyen öğrenciler Flamenko İstanbul Gösteri Grubunun profesyonel dansçıları olma yolunda ilerleyebilirler.

Talepler doğrultusunda özel derslerde verilmektedir.

*2017-2018 Yeni Dönemi Açılacak Canlı Müzik Eşliğinde Flamenko Dans Kurslarımızın Gün ve Saat Detayları,

Başlangıç Seviye 11 Eylül Pazartesi Günü başlayacaktır. O tarihten itibaren her pazartesi saat 20.00-21.30 arası yapılacaktır.
Orta Seviye 12 Eylül Salı Günü başlayacaktır. O tarihten itibaren her salı saat 20.00-21.30 arası yapılacaktır.
İleri Seviye 13 Eylül Çarşamba Günü başlayacaktır. O tarihten itibaren her çarşamba saat 20.00-21.30 arası yapılacaktır.

Detaylı Bilgi ve Kayıtlar İçin:
0535 233 47 70 – 0505 601 71 28
bilgi@flamencoistanbul.com

Canlı Müzik Eşliğinde Flamenko Dans Eğitimi
Flamenko Temel Duruş Teknikleri, Duruş, Dönüş ve Bakış Çalışmaları
Ayak ve Gövde Tekniği, Duruş, Kol ve Ayak Uyumu
Kondüsyon Çalışmaları
Canlı Müzik Eşliğinde Flamenko Compas Yapısı, Formların incelenmesi ve Koreografi Çalışmaları

Flamenko İstanbul Derneği Flamenko kursu başlangıç seviyesi ders videosu;

Flamenko Dans Eğitmenimiz – Yasemin Devrim

Yasemin Devrim

Yasemin Devrim

Yasemin Devrim, 1986 yılında İstanbul’da doğdu. Opera Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik bölümünde okurken Flamenko ile tanıştı. Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi’nden 2008 yılında Yüksek Onur Belgesi ile mezun oldu. Tezini “Popüler Kültürün Tüketim Modeli İçinde Çingeneler” üzerine yazdı. 2005 yılında Pera Güzel Sanatlar’da Flamenko Dans eğitimine başladı. 2009 yılında Pera Güzel Sanatlar Flamenko Dans bölümünden mezun oldu. 2009 yılında Pera Güzel Sanatlar Mezunları Kültür ve Dayanışma Derneği ile İspanya’dan TARTE grubunun ortaklaşa yürüttüğü, Avrupa Birliği Eylem 1.1 Gençlik Projesi “Kültürel Bağlar SEİS projesinde Flamenko Dans Eğitmeni ve katılımcı olarak yer aldı.

2010 yılında İspanya’nın Madrid şehrinde Amor de Dios adlı Flamenko okulunda üç ay süre ile burslu Flamenko Dans eğitimi aldı. Aynı zamanda Barcelona, Sevilla, Cordoba, Jerez, Cadiz, Granada’yı kültürel olarak gezdi ve yine buralarda da Flamenko Dans eğitimi aldı. Sanatçı, Flamenko İstanbul Derneği’nin Sanat Yönetmeni ve aynı zaman da derneğin Dans Eğitmenidir. Ayrıca Flamenko İstanbul Derneği’nin canlı müzik grubunun dansçısı olarak çalışmalarına devam etmektedir.