Flamenko dans derslerimiz eğitmenimiz Yasemin Devrim Torun ile  İspanyadaki gibi canlı müzik eşliğinde yapılmaktadır. Dersler haftada 1 gün 1.15 dakikadır. Ayda bir öğrendiklerimizi pekiştirmek için Flamenko Fiestalarımız vardır. Senede iki büyük sahne gösterimiz profesyonel müzisyenler eşliğinde yapılmaktadır. Profesyonel olarak ilerlemek ve devam etmek isteyen öğrenciler Flamenko İstanbul Gösteri Grubunun profesyonel dansçıları olma yolunda ilerleyebilmektedirler.

Ayrıca  atölyemizde birebir Özel derslerimizin yanısıra, Online ZOOM üzerinden dersler de verilmektedir.

*2021-2022 Yeni Dönem Canlı Müzik Eşliğinde Flamenko Dans Kurslarımızın Gün ve Saat Detayları,

Başlangıç Seviye Her Perşembe saat 19.30-20.45 

Başlangıç İleri Seviye Her Pazartesi Saat 19.30-20.45 

Orta-İleri Seviye Her Salı  Saat 19.30-20.45

Detaylı Bilgi ve Kayıtlar İçin:
0535 233 47 70 – 0552 312 12 83

bilgi@flamencoistanbul.com

 Canlı Müzik Eşliğinde Flamenko Dans Eğitimi
Flamenko Temel Duruş Teknikleri,

Dönüş ve Bakış Çalışmaları

Ayak ve Gövde Tekniği,

El, Kol ve Ayak Uyumu

Kondüsyon Çalışmaları

Canlı Müzik Eşliğinde Flamenko Compas Yapısı, Formların incelenmesi ve Koreografi Çalışmaları

Flamenko Dans Eğitmenimiz – Yasemin Devrim

Yasemin Devrim

Yasemin Devrim

Yasemin Devrim, 1986 yılında İstanbul’da doğdu.  Opera Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik bölümünde okurken Flamenko ile tanıştı. Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi’nden 2008 yılında Yüksek Onur Belgesi ile mezun oldu. Tezini “Popüler Kültürün Tüketim Modeli İçinde Çingeneler” üzerine yazdı. 2005 yılında Pera Güzel Sanatlar’da Flamenko Dans eğitimine başladı. 2009 yılında Pera Güzel Sanatlar Flamenko Dans bölümünden mezun oldu. 2009 yılında Pera Güzel Sanatlar Mezunları Kültür ve Dayanışma Derneği ile İspanya’dan TARTE grubunun ortaklaşa yürüttüğü, Avrupa Birliği Eylem 1.1 Gençlik Projesi “Kültürel Bağlar SEİS projesinde Flamenko Dans Eğitmeni ve katılımcı olarak yer aldı.

2010 yılında İspanya’nın Madrid şehrinde Amor de Dios adlı Flamenko okulunda üç ay süre ile burslu Flamenko Dans eğitimi aldı. Aynı zamanda Barcelona, Sevilla, Cordoba, Jerez, Cadiz, Granada’yı kültürel olarak gezdi ve yine buralarda da Flamenko Dans eğitimi aldı. Sanatçı, Flamenko İstanbul Derneği’nin Sanat Yönetmeni ve aynı zaman da derneğin Dans Eğitmenidir. Ayrıca Flamenko İstanbul Derneği’nin canlı müzik grubunun dansçısı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Leave a Reply